logo+420 272 088 370email

Technologie

Zajímavosti a patentované technologie

Přibližně před 90 lety se stala společnost LTG Aktiengesellschaft průkopníkem v oblasti klimatizační techniky a do současnosti je vždy o krok před konkurencí. Tento technický a technologický náskok dosahuje vlastní výzkumnou činností, vývojem a řadou vlastních patentovaných technologií.

LTG System SmartFlow® Řízení indukčního poměru a výkonu na základě potřeby

Dosažení nejlepšího komfortu a nejnižší spotřeby energie i v případě, že se podmínky provozu dynamicky mění. Ideální průtok vzduchu je řízen podle požadavků na větrání a odvod tepelné zátěže. Z těchto důvodů jsou trysky vzduchu otevřeny a prvně jsou ovládány ventily chladicí vody. Výhodou systému jsou ideální komfortní podmínky, nízká hlučnost a snížené energetické nároky úpravu vzduchu v prostoru s měnící se tepelnou zátěží a požadavky na větrání. Oproti běžné indukční technologii tento systém umožňuje jednoduše splnit specifické požadavky. Je možné jak ruční, tak automatické ovládání (např.: na základě měření CO2).

LTG System Clean® Speciální provedení štěrbinové vyústě pro zamezení usazování nečistot

Nečistoty obsažené ve vzduchu jako jsou prach, kouřový dým, apod. se zachycují na výstupu vzduchu z vyústě. LTG System clean® umožňuje tomuto jevu zabránit. Část čerstvého vzduchu je vyfukována podél stropu a zabraňuje tak usazování nečistot. Výsledkem je lepší vzhled a snížení nákladů na údržbu a přip. obnovu znečištěných částí prostoru.

LTG Active Control ® Unikátní technologie měření průtoku vzduchu pro regulátory LTG

Na rozdíl od konvenční metody měření tlakové diference není využíváno měřících prvků, jako jsou příčné trubice nebo clona. Regulace průtoku vzduchu probíhá na základě měření tlakové diference pomocí termoanemometru a naprogramované vyhodnovací jednotky, která ovládá servopohon. U regulátorů VREactive a VRFactive je měřena tlaková diference přímo v prostoru listu klapky a díky urychlenému proudění vzduchu v daném místě je dosažena vysoká přesnost měření i při nižších průtocích. Regulátory LTG Active Control mají nejkratší konstrukční délku na trhu a umožňují také zkrátit uklidňovací vzdálenosti.

LTG Cool Wave® Speciální konvektor s lamelou zajišťujicí pulzující průtok vzduchu

Lamela nahrazující klasický ventilátor osciluje mezi dvěma tepelnými výměníky a pulzně distribuuje upravený vzduch. Vířivý výstup vzduchu se rychleji smísí s okolním vzduchem, čímž se zabrání vzniku průvanu. Zároveň je zařízení velmi tiché. Tento jedinečný princip byl vyvinut ve vývojovém centru LTG a jedná se o světový unikát.

LTG System Indivent®

Hybridní systém zaplavování, kombinuje štěrbinovou vyúsť s indukční jedn. nebo konvektorem Dosažení nejvyššího komfortu kombinací distribuce vzduchu směšováním/ zaplavováním! Indukční jednotky a ventilátorové konvektory LTG v kombinaci s LDB štěrbinovými vyústmi s intenzivním směšováním vzduchu umožňují dosáhnout vysoké úrovně komfortu v místnosti.

LTG FVS Vysoce účinná decentrální větrací jednotka plug&play

Decentrální větrací jednotka s vysoce účinným výměníkem zpětného získávání tepla a nejnižší hlučností a hodnotou SFP<1 na trhu. Jednotka je přizpůsobená snadné instalaci plug&play a je vybavena kompletní sofistikovanou regulací, která umožňuje celoroční provoz i bez dohřevu vzduchu. Toto optimalizované řešení decentrálního větrání bylo vyvinuto s důrazem na zajíštění komfortních podmínek s minimálními energetickými nároky, to vše dle platné legislativy. Ideální využití ve školních třídách či jiných shromažďovacích místností

LTG System Design Komplexní systémový vzhled umožňuje kombinaci různých zařízení

Vzhled a návrh místnosti je převážně řešen architekty a designéry. Systémový vzhled LTG umožňuje různá technická řešení komfortních klimatizačních systémů pro místnosti při zachování stejného vzhledu daných jednotek. Umožňuje tak snadné řešení klimatizačních systému pro zajištění komfortního prostředí i při měnících se podmínkách místnosti.

LTG Engineering Services

Vývojové a laboratorní centrum LTG nabízí spolehlivé a detailní zhodnocení, včetně odpovídajících doporučení týkající se provozu a nákladů technologie komfortní klimatizace před závěrečnou částí návrhu. Již v návrhu nové budovy nebo rekonstrukce zjistíme fakta a údaje potřebné pro přesné stanovení a zabezpečení Vaší investice. U veškerých našich činností vycházíme z více jak desítek let zkušeností a znalostí.

V případě Vašeho zájmu dozvědět se více o LTG Engineering Services, kontaktujte prosím kancelář SOKRA, s.r.o.

© 2014 Sokra.cz, web vytvořilo Look4vision.cz